Haber Detayı
14 Eylül 2021 - Salı 10:21
 
Yüksek riskli hasta Dünya Hastanesinde sağlığına kavuştu
Dushenne Musküler Distrofi hastası olduğu için başka hastanelerin ameliyatını kabul etmediği yüksek risk grubunda olan 22 yaşındaki hasta Yunus Kurt, Dünya Hastanesi’nde başarılı bir operasyonla ameliyat edilerek sağlıkla taburcu edildi.
SAĞLIK Haberi
Yüksek riskli hasta Dünya Hastanesinde sağlığına kavuştu

 

Genetik geçişli kas hastalıkları arasında en sık rastlanan Dushenne Musküler Distrofi hastalığı, ilerleyici kas yıkımı ve zayıflığına neden olan bir hastalıktır.

Bununla birlikte Kalp, Akciğer, Böbrek gibi diğer organlarda da sıklıkla ek hastalıklar eşlik etmektedir. Bu sebeplerden ötürü yapılacak ameliyat ve anestezi uygulaması, anesteziye bağlı çok ciddi problemler yaşatabileceği için bu hastalığı taşıyan bireylerde yapılacak ameliyatlar oldukça risklidir.

Böbrek taşları nedeniyle ameliyat olması gereken hasta Yunus Kurt ve ailesi gittiği hastanelerden olumsuz cevaplar aldığı için çareyi Dünya Hastanesi’ne başvurmakta buldu. Hasta Yunus Kurt, Dünya Hastanesi’nin başarılı kadrosu ve Üroloji uzmanı Op. Dr. Ali Güler ve Anestezi Uzmanı Hasan Kaya tarafından değerlendirildikten sonra uygulanacak ameliyat ve anestezi yöntemi ile ilgili detaylı değerlendirme yapılarak tüm cerrahi-anestezi yöntemi ve olası riskler paylaşıldı.

Ön hazırlıklar yapıldıktan sonra hastanın ameliyatı gerçekleştirildi. İşlem sırasında ve sonrasında herhangi bir sorun yaşanmadan hasta sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Yüksek, riskli, hasta, Dünya, Hastanesinde, sağlığına, kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı