Yazı Detayı
24 Ocak 2021 - Pazar 12:54 Bu yazı 960 kez okundu
 
VALİ İLE EMNİYET MÜDÜRÜNÜN BATMAN’A KATKILARI
Metin ÖZDAL
batmanolay@gmail.com
 
 

Batman gündemi çıkması düşünülen kararname ile rektör değişimine takılmış. Diğerini boş verin en önemlisi Batman Valisi Hulusi Şahin. Vali Şahin’i, ayrı bir köşeye koymak gerek. Diğerinin gitmesini millet davul zurna çalmak için sabırsızlıkla beklerken, aynı durumu Vali Şahin için söylemek imkansız, çünkü Vali Şahin inanılmaz başarılı. Liyakat sahibi, düşüncesinde neyse o. Takke düştü kel gözüktü misali herkes kimin ne olduğunu öğrendi, geç olsa da kimin ne olduğu ortaya çıkıyor. 

Vali mi,  göreve gelir gelmez boş durmadı, kurum kurum, köy köy, mahalle mahalle gezdi. Vali Şahin inanılmaz çalıştı, çalışıyor.  Bu kent için mücadele ediyor. Bu valinin yeni kararnameyle farklı bir ile atanması kentimiz için kayıp olacak. Elbette Valimizi seven de olur sevmeyen de. Rantını kestiği kişiler Valiyi niye sevsin.! Vali devletin malını kimseye peşkeş çekmiyor, adam tam bir devlet adamı. Devletin 1 kuruşunu bile savurmuyor. 
Mesela Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç da Valimiz gibi halk içinde. Halkın yanında, kapısını herkese açmış. Referansla kimseyi kabul etmiyor, aksine herkesi olduğu gibi kabul edip, herkese kendi talebi doğrultusunda kapısını açmayı ihmal etmiyor. Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, benim gibi senin gibi; ansızın kapımızı çalıp çay içmeye geliyor. Tam bir devlet adamı, devlet kültürüyle halk ile devlet arasında büyük kaynaşma yarattı. Kıraç’ın bu anlamda katkılarını kimse yok sayamaz. 

Halk içinde olan bir Emniyet Müdürü Kıraç’ın sayesinde Batman’da suç oranı düştü. Sevseniz ne olur sevmeseniz ne olur. Bu iki isim bu kent için inanılmaz çaba sarfediyor. Halk için çalışıyor. 

Bu iki ismi seviyorum. Batmanımız için taş üstüne taş koyan isimlerin başımız üstünde yerleri var. 

BÖLGE HASTANESİNDE YAPILAN HAKSIZLIK VE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Hatırlarsanız geçtiğimiz sene bölge hastanesinde çalışan mutemetler gerçekleştirme görevlilerinin imzalarını taklit ederek yolsuzluğa imza atmışlardı. Bunun üzerine yapılan inceleme sonucu kişiler tutuklanmış ve çıkarıldıkları mahkemede suçlarını itiraf etmişlerdi. Bunun üzerine yolsuzluk yapanlar değil de imzası taklit edilenler sanki yolsuzluk yapmış gibi suçlanmıştı. Ne oldu şimdi suç işleyenler kanunun vermiş olduğu cezaya tabi tutuldu, peki ya suçsuz olan ve iftira atılan çalışanlardan kim özür diledi? Sağlık İl Müdürü bu kişileri çağırıp özür diledi mi? Ya da daha iyi bir görev mi verdi? Yok, peki şuan sağlık il müdürlüğünde benzer durum yaşanmış. Yemekhanenin üst katında müfettişlerin bu sorunun üzerine gittiğini biliyoruz. Sağlık il müdürlüğünde bazı mutemetlerin de yolsuzluğu şuan soruşturma aşamasında. Peki Sağlık il müdürlüğü bu konuyla ilgili neden açıklama yapmadı? Benzer titizliği, bölge hastanesindeki görevliler için niye yapmadılar? Ya da özellikle mi bölge hastanesinde ayak kaydırmak adına sırf birilerinin akrabası diye müdürü mü harcadılar? Bölge hastanesinde yıllarca idarecilik yapmış ve sağlık camiasında bir kişinin bile hakkında kötü konuşmadığı Rıdvan Sevgili’yi neden sağlıkta iyi bir konuma getirmediniz? Bölge hastanesinde müdürlük yapmış olan Sevgili dönemiyle şuan ki süreci kıyaslarsak, bu yönetimin sınıfta kaldığını herkes biliyor. Hamidilerin akrabası olduğu için ve Hamidiler’in vekilliği bittiğinden bu kişinin ayağını kaydırmak adına asıl mesele iftira atmak mıydı…! Ne oldu şimdi, mahkemede mutemetlerin işlediği suç ortada. İftira atılan sadece Sevgili miydi? Batman’ın tanınmış idarecilerinden birinin doktor eşi de bu iftiralardan nasibini almıştı. 

Çamur at izi kalsın, mantık bu. Batman’da sağlık kimlere teslim, menzilcilere mi zehracılara mı? Ne olursanız olun Allah’a karşı dürüst olun, yalanla, iftiralarla Allah’ı kandırmayın.

 
Etiketler: VALİ, İLE, EMNİYET, MÜDÜRÜNÜN, BATMAN’A, KATKILARI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı