Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 13:22 Bu haber 740 kez okundu
 
Baro'nun yeni Başkanı Av. Erkan Şenses oldu
Batman Barosu Av. Tahir Elçi konferans salonunda gerçekleştirilen Batman Barosu Başkanlık seçimleri sonucunda Av. Erkan Şenses Batman Barosu'nun yeni başkanı oldu.
GÜNDEM Haberi
Baro'nun yeni Başkanı Av. Erkan Şenses oldu

 

 

Konferans Salonunda yapılan Batman Barosu 16. Olağan Genel Kurulunda Batman Barosu Başkanlığı için gerçekleştirilen seçimlerde delegelerden en fazla oy alan Av. Erkan Şenses, Batman Barosunun yeni başkanı oldu.  Deneyimli Avukatlardan Kasım Seçkin'in Divan Başkanı olarak yer aldığı ve Şenses'in yanı sıra Av. Mahmut Tanrıseven ve Av. Ferhat Özdemir'in de aday olduğu Olağan Genel Kurulunun birinci gününde faaliyet raporu okunduktan sonra yönetim kurulu ibra edilmişti. İkinci günde gerçekleştirilen Batman Barosu Başkanlık seçimlerinde Av. Erkan Şenses Batman Barosu Başkanı oldu. Erkan Şenses, “Yeni süreçte mesleki eğitimlere öncelik verilecek, meslektaşlarımız ve toplumun hukukunu koruma anlamında Avukatlık Kanunu’nun yönetim kuruluna verdiği yetki çerçevesinde faaliyet yürüteceğiz” dedi.

 

465 OY KULLANILDI

465 Avukatın oy kullandığı seçimde oyların 205’ini alan avukat Av. Erkan Şenses, Baro’nun yeni başkanı olurken, Av. Ferhat Özdemir 184 oy, Av. Mahmut Tanrıseven ise 74 oy aldı. Seçimde 31 oy ise kullanılmadı.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Baro'nun, yeni, Başkanı, Av., Erkan, Şenses, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı